Kurs na DVD: Jak przygotować zdjęcia w tradycyjnym albumie ślubnym

Cena: 105 PLN
Teraz tylko: 77 PLN

 

Kurs fotograficzny na DVD - Album tradycyjny od A do Z

 

 

 

 

Tytuł kursu: Expert Fotograf Ślubny    Album tradycyjny

Autor: Marek Kloska
Publikacja na 2 płytach DVD: pliki filmów HD w formacie MP4. Poradnik zawiera 10 praktycznych lekcji w formie nagrań wideo o łącznej długości 125 minut.

Powrót do analogowej fotografii, który obserwujemy od pewnego czasu, spowodowany jest przesytem cyfrowej fotografii. W podobny sposób idealne cyfrowe fotoksiążki,  mają dzisiaj alternatywę w postaci tradycyjnego albumu z wklejonymi odbitkami u coraz większej liczby młodych par. Coraz częściej zdarzają się Młode Pary, które przytłoczone są technologią i nie chcą idealnie stworzonych cyfrowych fotoksiążek. Wolą powrót do wklejonej na papierową kartę, tradycyjnej odbitki nawet czarno-białej lub w sepii.

Warto więc, aby w Twojej ofercie fotografa ślubnego, skierowanej do narzeczonych znalazł się klasyczny album z odbitkami. Rzecz jasna album tworzony w tak unikalnej i niepowtarzalnej chwili życia, powinien przetrwać czas dłuższy niż jedno pokolenie. Jak sprawić, aby Twoje dzieło cieszyło oko przez następnych 50 i więcej lat? Co trzeba wiedzieć o sporządzeniu odbitek i wyborze właściwego albumu? Na te i więcej pytań odpowiada video kurs on-line „Expert Fotograf Ślubny – Album”.

Obszerny video kurs on-line zawierający całą niezbędną wiedzę, umożliwiającą krok po kroku stworzenie unikalnego i trwałego klasycznego albumu ślubnego.

Każdy z nas oglądał zapewne album naszych rodziców. Niektórzy mieli to szczęście i posiadają jeszcze albumy swoich dziadków. To co nas w nich urzeka to prostota i jakaś doza tajemnicy. Wynika to przede wszystkim z ilości odbitek, a raczej ilości ujęć jakie w tamtych czasach się wykonywało.

Nasi pradziadkowie posiadali najczęściej jedno zdjęcie ślubne studyjne, które było powiększane i oprawiane w ramki. Oprócz tego najważniejszego, zdarzało się jeszcze drugie lub trzecie zdjęcie zbiorowe. Album więc zawiera zaledwie kilka odbitek ślubnych. Więc nie możemy mówić o albumie ślubnym.

Dopiero w latach 70tych XX wieku aparaty (analogowe) na klisze małoobrazkowe, stały się bardzo popularne. Zaczęto robić więcej odbitek. Jednak coś takiego jak reportaż ślubny, właściwie nie istniało powszechnie. Dopiero lata 90te przyniosły rozkwit fotografii ślubnej i wtedy albumy zawierały już zdjęcia nie tylko zrobione w studio i kościele, ale także z wesela i pleneru.

Jak bez stresu fotografować ślub w kościele. Ceremonia ślubu na zdjęciach.

Podejmij dzisiaj wyzwanie i stwórz swoje portfolio w tradycyjnym, klasycznym albumie albo zaoferuj taki produkt swoim klientom. Oferowany kurs w postaci filmów wideo prezentuje krok po kroku cały proces.

Z tego kursu dowiesz się między innymi:

– Jaki album jest najlepszy do prezentacji zdjęć ślubnych?
– Jaki rozmiar odbitek użyć do albumu?
– Na jakie cechy albumu musisz zwrócić uwagę przy zakupie?
– Jak dobrać kolor kart albumu?
– Jak wykonać projekt albumu ślubnego?
– Jak zaprezentować projekt nowożeńcom?
– Jak przygotować pliki przed przekazaniem do laboratorium?
– Jaki papier wybrać do odbitek?
– Jakie są typowe rozmiary papierów fotograficznych?
– Jak najprościej skalibrować monitor?
– Jak stworzyć pliki JPG, aby otrzymać odbitki o nietypowych formatach?
– Czego użyć do przyklejania odbitek?
– Jak uporządkować odbitki przed wklejaniem?
– Jak wygląda cały proces wklejania?
– W jaki sposób zaprezentować album nowożeńcom?

Z tego kursu fotograficznego, dowiesz się: jak przygotować pliki zdjęć przed przekazaniem do laboratorium foto oraz jak obciąć je i czym wkleić na karty tradycyjnego albumu ślubnego. Marek Kloska. www.fotofree.pl

 

Czy wiesz jak wybrać dobry jakościowo klasyczny album?

Prowadziłem przez 4 lata sklep internetowy z albumami i ramkami. Moimi klientami było bardzo wielu zawodowych fotografów. To dzięki nim wiem, jakie produkty są dobre i na co zwrócić uwagę kupując album dla młodej pary. Wszystkie te informacje przekażę Ci w tym kursie. Dowiesz się także, gdzie kupić album bezpośrednio od polskich producentów i jakie są możliwości spersonalizowania tych albumów.

Zamawiając klasyczny album u polskiego producenta możesz wybrać dodatkowo:
– kolor i fakturę okładki (skóra, skóropodobne tworzywo, welur),
– kolor i grubość kart albumu,
– grawer laserowy (najczęściej imiona młodej pary i data ślubu),
– okienka (1-3 okienek w przedniej okładce albumu, w których wklejone są małe odbitki),
– wytłoczenia (ozdobne wzory: serduszka, obrączki, kwiaty, elementy na grzbiecie albumu),
– złocenia,
– naklejone hafty.

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele wzorów i gatunków albumów. Najczęściej są to albumy produkowane w Chinach lub na Tajwanie. To takie właśnie albumy zobaczysz powszechnie w supermarketach i na półkach małych sklepów fotograficznych. Przestrzegam Cię, przed kupnem takiego „taniego” produktu.

Solidna i trwała skórzana okładka albumu tradycyjnego, gwarantuje że zdjęcia, które wykonasz na ślubie, weselu i plenerze, przetrwają wiele lat i będą cieszyć oczy Młodej Pary i wszystkich oglądających.

 

Co decyduje o jakości albumu:
– grubość i jakość kartonowych kart,
– sposób połączenia, zszycia kart albumu,
– odpowiednio uformowany grzbiet,
– jakość pergaminu,
– jakość materiału jakim oklejona jest okładka,
– ozdobne okucia ochraniające rogi okładki.

Niebagatelną sprawą jest sposób umieszczenia, przyklejenia odbitek. Użycie niewłaściwego kleju może zniszczyć zarówno odbitki jak i album.

Do wyboru jest wiele różnych rozwiązań, które przedstawiam w materiale video, w tym kursie.

Pergaminowe przekładki w tradycyjnym albumie ślubnym. Dowiedz się jak atrakcyjnie umieścić fotografie ślubne w albumie. Kurs Expert Fotograf Ślubny Album Tradycyjny. Autor Marek Kloska. Video poradnik dla fotografów.

W jaki sposób zaplanować kolejność odbitek w albumie?

Ważne jest stworzenie projektu, aby odpowiednio dopasować rozmiary plików, a następnie wykonać odbitki właściwej wielkości. Możesz to wszystko uprościć i wykonać odbitki tej samej wielkości np. 15×21. Niektórzy fotografowie idą jeszcze dalej z upraszczaniem i przyjmują nawet tą samą orientację kadrów np. poziome. To może wyglądać atrakcyjnie i ciekawie, ale sprawdza się tylko w przypadku małych albumów np. 24 zdjęcia.

Jeśli Ty oferujesz młodej parze album 30 kartkowy (to nie jest duży) to masz do wykonania 60-100 odbitek różnej wielkości. Warto zaplanować ich wielkość i ułożenie. W ten sposób, nawet podobne ujęcia wykorzystane na kilku stronach sprawiają ciekawe wrażenie.

Warsztaty dla fotografów ślubnych na płycie DVD. Poradnik jak wykonać album fotograficzny do zdjęć ślubnych.

Zanim rozpoczniesz wklejanie, a nawet zanim zamówisz odbitki, konieczne jest dopasowanie barw Twojego monitora do profil maszyny w laboratorium fotograficznym. Nie każde laboratorium użyczy Ci takiego profilu. Poza tym nie każda osoba poradzi sobie z jego wykorzystaniem. Przedstawię Ci najprostszy i skuteczny, bo sprawdzony sposób kalibrowania monitora. Ten sposób jest skuteczny także dla tanich monitorów. Musisz jedynie wiedzieć o pewnych ograniczeniach i jak sobie z nimi radzić. A co zrobić jeśli mimo to odbitki nie spełniają oczekiwań? Cały ten temat szczegółowo omawiam to w jednym z filmów kursu on-line „Expert Fotograf Ślubny – Album”.

Z nagrań dowiesz się ponadto:

– Jak zorganizować sobie stanowisko pracy i co potrzebne jest do rozpoczęcia pracy
z albumem i odbitkami.
– Ile czasu potrzeba na całą operację?
– W jaki sposób najszybciej zweryfikować otrzymane odbitki z projektem?
– Po co i kiedy stosować białe ramki wokół odbitek?
– Jak przekazać laboratorium informację o białych ramkach?
– Jak wykonać nietypowe (szerokie, innego koloru) ramki?
– Kiedy warto stosować kolorowe ramki?

Jakość i typ papieru może ukryć niedoskonałości Twojego zdjęcia. Zdarza się, że musisz umieścić w albumie zdjęcie słabej jakości. Jednym ze sposobów jest zastosowanie odpowiedniej jakości papieru fotograficznego, a dokładniej jego odpowiedniej faktury. O szczegółach dowiesz się z jednego z filmów kursu.

Kurs Expert Fotograf Ślubny Album Tradycyjny na płycie DVD to 10 filmów w formacie FullHD, z których dowiesz się między innymi jak wybrać odpowiedni album do zdjęć ślubnych: z ceremonii, przygotowań, wesela, czy pleneru.

Jeśli nie wiesz w jakiej rozdzielczości (DPI) należy pracować nad plikami odbitek, poznasz tabelę standardowych formatów odbitek. Również nie publikowane powszechnie rozmiary plików w punktach odpowiadające rozmiarom w centymetrach.

Na zakończenie otrzymasz kontakt do sprawdzonego i wykorzystywanego przeze mnie laboratorium fotograficznego, które przyjmuje wszelkiego typu zamówienia na odbitki on-line, także na produkty typu: fotoksiążka, okładka na DVD, nadruk na DVD, okładka do pendrive, obraz. Poza tym otrzymasz w tym laboratorium rabat, który stosuje dla zawodowych fotografów.

Warto więc z zainteresowaniem obejrzeć 14 filmów video na temat tworzenia klasycznego albumu. Do zobaczenia po drugiej stronie, w gronie twórców wspaniałych i trwałych, pamiątkowych albumów ślubnych.

Znakomicie zaprezentowane emocje na odbitkach do albumu tradycyjnego są wspaniałą pamiątką dla Młodej Pary.

Autor kursu – Marek Kloska

Marek Kloska tel.602408420 Fotograf Ślubny Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Grudziądz.

Fotografią pasjonuję się od dzieciństwa. Zaczynałem jeszcze w czasach czarno-białej fotografii analogowej. Od 2006 roku publikuję swój fotokalendarz z imionami, który pobrało już ponad 10 tysięcy osób. Od 2008 przy pomocy lustrzanek cyfrowych realizuję ślubne reportaże. Tworzę fotoksiążki i tradycyjne albumy.

Prowadzę bloga autorskiego, a także bloga z poradami fotograficznymi. Współpracuję z fotografami, którzy chętnie publikują swoją wiedzę w internecie.

Moim celem jest przekazanie początkującym fotografom ślubnym niezbędnych informacji do rzetelnego wywiązania się ze swojego rzemiosła. To moim zdaniem stanowi niezbędny punkt startu od rzemiosła do fotografii artystycznej.

Z tego kursu nauczysz się jak przygotować pliki do wykonania odbitek odpowiedniej wielkości. Jak przygotować projekt albumu w postaci pliku JPG do prezentacji młodej parze. Skorzystać z gilotyny, aby dopasować odbitki do kadru. Dowiedz się jak szybko i skutecznie wklejać odbitki do albumu. Odkryć całą gamę pięknych polskich albumów dostępnych bezpośrednio od producentów. Wszystko opowiedziane i pokazane krok po kroku. Same konkrety i praktyczne, gotowe do zastosowania rady. Ten kurs pomoże Ci stworzyć dla młodej pary wspaniały, tradycyjny album z odbitkami. Na pewno wiesz, że sama wiedza nie wystarczy. Wszystko zależy od Ciebie, od Twojego zaangażowania – Twojego „chcę”. Tylko Ty możesz zdecydować, czy kupić ten video kurs i wykorzystać zawarte w nim porady.

 

Gwarancja 100% satysfakcji

100 procentowa gwarancja satysfakcji.Kupując ten kurs niczym nie ryzykujesz. Gwarantuję, że po kilkukrotnym obejrzeniu wszystkich części kursu zyskasz wiedzę potrzebną do bezbłędnego i precyzyjnego wykonania reportażu fotograficznego z uroczystej Mszy Świętej w kościele. Jeśli w ciągu 30 dni od daty zakupu stwierdzisz, że z jakiś przyczyn nie spełnił on Twoich oczekiwań, zwrócę Ci całą kwotę bez pytania.
Całe ryzyko biorę na siebie.