Kurs na DVD: Scenariusze Expert Fotograf Ślubny

Cena: 197 PLN
Teraz tylko: 147 PLN

Unikalne warsztaty fotograficzne dla fotografów ślubnych

Expert Fotograf Ślubny – Scenariusze

 Krok po kroku, aby pamiętać o wszystkim!

Autor: Marek Kloska
Format: płyta DVD (pliki PDF, MP4, MP3)
17 praktycznych lekcji w formie nagrań wideo o łącznej długości ponad 198 minut

Dzień ślubu, to z jednej strony przepiękna i radosna uroczystość, z drugiej to bardzo nerwowe i chaotyczne kilkadziesiąt godzin, a z trzeciej to bardzo odpowiedzialna praca w niezwykle trudnych warunkach. Domyślasz się pewnie, że pierwszy punkt widzenia to opinia gościa weselnego. Drugie spojrzenie to opinia Młodej Pary, właściwie nie pełna bo, aby ten dzień mógł sprawnie przebiegać ? muszą zaplanować go już rok przed uroczystością. Trzeci punkt widzenia to opinia fotografa (albo kamerzysty).

Jak więc poradzić sobie z odpowiedzialnym zadaniem fotografa ślubnego? Odpowiedź jest prosta: tak jak w przypadku każdego bardziej złożonego przedsięwzięcia: Kierować się PLANEM.

Żadna większa impreza, wydarzenie; podobnie jak budowla, nie może powstać bez szczegółowego planu działania. Mało tego, plan to tylko lista czynności do wykonania. Szansę na realizację zyskujemy dopiero kiedy w planie określimy konkretne daty, czy godziny i miejsca. I właśnie w ten sposób powstaje harmonogram. W przypadku filmu, czy spektaklu mówimy raczej o scenariuszu.

Jako, że fotografia jest dziedziną artystyczną, poznaj więc scenariusze związane z dniem ślubu.

Niezbędny dla fotografa ślubnego zestaw scenariuszy i harmonogramów z bardzo szczegółowym omówieniem w postaci video i audio.

W kursie „Expert Fotograf Ślubny – Scenariusze” pokazuję, jak skorzystać z gotowych scenariuszy, które obejmują nie tylko sam dzień ślubu, ale dosłownie wszystkie czynności jakie fotograf musi wykonać nawet na rok przed ślubem.

Każdy scenariusz omawiam bardzo szczegółowo i ilustruję fotografiami z omawianych miejsc (dom panny młodej, kościół, sala weselna, plener).

Decydując się na fotografowanie ślubu, wesela oraz pleneru, masz trzy możliwości:
– obserwować jeden lub kilka ślubów i zastanowić się nad przebiegiem oraz czynnościami fotografa,
– dowiedzieć się od różnych nowożeńców i znajomych fotografów co należy i kiedy fotografować,
– skorzystać z gotowych i sprawdzonych scenariuszy.

scenariusze dnia ślubu i nie tylko dla fotografa ślubnego

Może zdziwiło Cię to co przeczytałaś/przeczytałeś wyżej: „zaplanować już rok przed uroczystością”. Tak właśnie jest – pierwsze rozmowy z Twoimi zleceniodawcami musisz przeprowadzić na rok przed ich ślubem. Tak na prawdę, Twoje przygotowania jako fotografa, zaczynają się dwa lata przed ślubem. Przed pierwszym sezonem ślubnym (kwiecień-wrzesień), mniej więcej w lutym musisz posiadać swoje portfolio, aby znaleźć zainteresowanych.

Z tego kursu dowiesz się, jakie możliwości daje Ci szczegółowy harmonogram i drobiazgowe scenariusze. Stosując ten zestaw checklist, będziesz mogła/mógł zapomnieć o nudnych czynnościach i skupić się na rozwijaniu w kierunku artystycznej fotografii ślubnej.

jak zrobić zdjęcia w kościele młodej pary licencja fotografa ślubnego fotograf
Plener to najprzyjemniejsza część pracy fotografa ślubnego. Zanim jednak do niego dojdzie musisz kierować się drobiazgowym planem działania, aby nie zapomnieć o ważnych ujęciach potrzebnych do stworzenia albumu lub fotoksiążki.

Poruszam w tym kursie między innymi tematy takie jak: przygotowanie portfolio, rozmowa telefoniczna z młodą parą, pierwsze spotkanie u fotografa, oferowanie różnych produktów narzeczonym, ustalanie szczegółów umowy, realizacja reportażu ślubnego, przygotowanie sprzętu, ustalaniem terminów, stworzenie fotoksiążki, współpracą z laboratorium, przeprowadzeniem odbioru albumu przez nowożeńców, utrzymaniem kontaktu z klientami po zakończeniu zlecenia.

Dla kogo przeznaczony jest ten kurs?

„Expert Fotograf Ślubny – Scenariusze” stworzyłem dla osób, które szukają kompletnych i pełnych informacji, aby znakomicie wywiązać się ze zlecenia ślubnego. Dla tych, którzy szukając nowych wyzwań i emocji, postanowili poświęcić się tej trudnej, ale bardzo wdzięcznej dziedzinie fotografii.

Opinie klientów

Podejmij wyzwanie i dzięki dokładnym wskazówkom.

W odróżnieniu od innych kursów o fotografii ślubnej, ten koncentruje się na potrzebach klientów. Aby zyskać zadowolenie nowożeńców musisz po pierwsze poznać ich potrzeby (stąd nacisk na rozmowy) oraz znać szczegółowo plan dnia ślubu. Musisz o przygotowaniach, ślubach, weselach i plenerach wiedzieć o wiele więcej od samych zainteresowanych. Ten profesjonalizm przełoży się wielokrotnie na zadowolenie odbiorców Twojej oferty. Zobacz jak moje metody działania przekazane w tym kursie wpływają na opinie moich klientów.

video porady jak fotografować podczas ślubu kościelnego i pleneru młodą parę
Katarzyna i Bartłomiej Lipeccy
Białe Błota

„Dziękujemy Panu za tak cudowne zdjęcia. Potrafi Pan w sposób fenomenalny złapać chwilę. Jedną ulotną sekundę, może dwie, które sprawiają, że każde zdjęcie przywołuje bliskie sercu wspomnienia. Do Pana zdjęć będziemy wracać do końca naszych dni, zawsze z uśmiechem na ustach i łezką w oku. Takiego fotografa życzymy wszystkim młodym parom.”

jak zaplanować zlecenie fotografii ślubnej obróbka photoshop zdjęć ślubnych licencja fotografa ślubnego
Weronika i Jarosław Włodek
Toruń

„Panie Marku, praca z Panem była pięknym przeżyciem. Dziękujemy za uwiecznienie tych chwil, za super zabawę i pełen profesjonalizm. ”
jak zrobić zdjęcia ślubne w plenerze fotograf Bydgoszcz warsztaty fotografii licencja fotografa
Anna i Andrzej
Brzoza Bydgoska

„Dziękujemy za piękne zdjęcia. Szczególnie przypadły nam do gustu te z pleneru w Ostromecku. Będą one wieczną pamiątką na całe życie i na pewno będziemy do nich często wracać. Pozdrawiamy serdecznie!”

pozwolenie z kurii dla fotografa na zdjęcia ślubne w kościele
Alicja i Łukasz Łubeccy

„Przede wszystkim chcielibyśmy jeszcze raz podziękować za współpracę. Tak jak mówiliśmy wcześniej jesteśmy zachwyceni zdjęciami. Mimo, że przed ślubem nie spotkaliśmy się i poznaliśmy się dopiero w dzień uroczystości, i pomimo naszego zdenerwowania, bardzo szybko nawiązaliśmy kontakt. Był Pan dyskretny i zaangażowany w swoja pracę, a także rozluźnił Pan napięcie związane ze ślubem. Uchwycił Pan momenty, o których się nawet nie pamiętało, które gdzieś umknęły tego dnia. Utrwalił Pan nasze emocje, radość i oczywiście miłość. Efekt końcowy – album wykonany jest bardzo starannie i z pomysłem. I ten moment kiedy ogląda się pierwszy raz galerię ze zdjęciami z „Tego Dnia”, a w oczach stają łzy…a drugi, trzeci i kolejny raz jest to samo… Dziękujemy! Pozdrawiamy 🙂 .”

Przykładowe zdjęcie zrobione aparatem Nikon D80 z obiektywem Tamron 17-50mm
Przykładowe zdjęcie zrobione aparatem Nikon D80 z obiektywem Tamron 17-50mm

Dlaczego warto obejrzeć ten kurs on-line:

– poznasz sekrety tworzenia portfolio
– dowiesz się, jak sporządzić umowę
– zobaczysz co wymaga największej Twojej uwagi
– poczujesz jak osiągasz sukces dzięki szczegółowym scenariszom
– przeczytasz o tym co i kiedy musisz przygotować
– przekonasz się jak wiele czynności wymaga cały proces
– zdobędziesz pewność siebie, dzięki harmonogramowi
– usłyszysz o sposobach na najlepsze przekazanie oferty
– nauczysz się strategii dotyczących wesela i pleneru
– zdobędziesz wiedzę, aby rozpocząć zarabianie na fotografii ślubnej
– osiągniesz cel jakim jest zadowolenie klientów i Twoja satysfakcja

Otrzymasz dostęp on-line do całej wiedzy w trzech formach:
– dokumentów, list kontrolnych (checklists) w PDF
– video poradników do każdego z dokumentów
– ścieżki audio w postaci MP3

Wszystkie pliki będziesz mogła/mógł skopiować na swój dysk i odtwarzać wielokrotnie.

warsztaty fotografii ślubnej video kurs poradnik ślubnego fotografa
Aby wykonać atrakcyjne zdjęcia, fotograf ślubny musi znać wszystkie szczegóły przebiegu dnia ślubu.

Co zyskasz

Wiedzę, która wynika z kilkuletniego doświadczenia. Dzięki tej publikacji zapanujesz nad całym procesem od pierwszej telefonicznej rozmowy z narzeczonymi, poprzez realizację zlecenia, wykonanie albumu, aż do uzyskania zapłaty i uzyskania kolejnego zlecenia fotograficznego od tych samych klientów.

Czy musisz już coś umieć, by móc zacząć od teraz?

Aby przyswoić wiedzę z tego kursu musisz znać podstawy fotografii, ale żeby zacząć fotografować na ślubach (nawet bezpłatnie), musisz być technicznie bardzo dobrym fotografem. To zajęcie wymaga szybkiego i precyzyjnego reagowania na zmieniające się sytuacje. Ponadto dobrze jeśli masz zmysł obserwacji, przewidywania i uchwycenia unikalnych ujęć.

Jeśli widziałaś/widziałeś moje fotografie i darmowe poradniki video, to wiesz, że staram się pisać i mówić jak najbardziej konkretnie i zrozumiale. Jeśli więc, w przyszłości chcesz pomagać młodym parom zachować wspaniałe emocje, obejrzyj ten kurs i zacznij działać.

Co dokładnie zawiera video kurs on-line?

Zobacz listę zagadnień:

NFS2-01-Spotkania
Kiedy i ile spotkań powinien zorganizować z młodą parą?
Jaki jest cel (inny dla każdego) spotkania?
Jak przekonać klientów do swojego portfolio?
Jak stworzyć własne definicje produktów i cennik?
Jak ustalić cenę za całe zlecenie?
Co musi zawierać umowa z młodą parą?
NFS2-02-Przed-Slubem
Dlaczego konieczne jest spotkanie na 2 tygodnie przed ślubem?
Co bezwzględnie należy przekazać młodej parze?
Jakie informacje powinieneś uzgodnić z narzeczonymi?
NFS2-03-Dzien-Slubu
Jak musisz przygotować się do zlecenia?
Co jest najważniejsze dla fotografa w dniu ślubu?
W jakich momentach musisz pokierować klientami?
Jakie zdjęcia i kiedy należy wykonać?
Co musisz zrobić po zakończeniu dnia ślubu?
NFS2-04-Plener
Jaki sprzęt przygotować do pleneru?
Jak stworzyć nastrój i zapewnić komfort młodej parze?
Co może ułatwić fotografowi pracę w plenerze?
NFS2-05-Postprodukcja-Publikacja
Jaka strategia publikacji przynosi zadowolenie klientom?
Kiedy i ile zdjęć publikować w internecie?
Jak poradzić sobie z obróbką fotografii?
Jak spowodować, aby zdjęcia przyciągnęły kolejnych klientów?
NFS2-06-Album-Tradycyjny
Jak przygotować pliki do laboratorium?
Jakie są standardowe formaty odbitek?
Na co zwrócić uwagę kupując/oferując album ślubny tradycyjny?
NFS2-07-Fotoksiazka
Jakie fotografie potrzebujesz do stworzenia fotoksiążki?
Jak zrobić projekt fotoksiążki?
W jakiej formie zaprezentować fotoksiążkę nowożeńcom?
Jakie są typy fotoksiążek?
NFS2-08-Okladki-i-Plyty
W jaki sposób można spersonalizować płyty DVD, BlueRay i okładki?
Co może być produktem, oprócz zdjęć przygotowanych do albumu?
Jak stworzyć projekt okładki lub płyty?
NFS2-09-Rozliczenie-Kontynuacja
Jak i po co kalkulować koszty wykonania całego zlecenia?
Jak zorganizować spotkanie w celu przekazania gotowych produktów?
Dlaczego opinie klientów są tak niezwykle ważne?
W jaki sposób utrzymać kontakt z klientami?
Jakie inne usługi i kiedy możesz zaoferować nowożeńcom?

Każde z tych nagrań udostępnione jest także w formie MP3, a przede wszystkim w pliku PDF, który umożliwi Ci samodzielne zaplanowanie, skalkulowanie i realizację całego zlecenia ślubnego.

Kurs zawiera także wzory dokumentów w PDF:

Często jestem pytany o formalności jakie musi spełnić fotograf ślubny, dlatego w tym kursie umieściłem wzory dokumentów. Są one niezwykle przydatnym dodatkiem, do każdego dokumentu typu: przykładowy scenariusz dnia ślubu. Oto ten zestaw dokumentów:

NFS2-10-1 Umowa fotografowanie ślubu
NFS2-10-2 Zezwolenie na publikację
NFS2-10-3 Umowa dla modelki i modela
NFS2-10-4 Cennik prosty
NFS2-10-5 Cennik szczegółowy
NFS2-10-6 Cennik pakietowy

Mam nadzieję, że dzięki tej publikacji wykorzystasz sekrety zawodowych fotografów, w taki sposób, który przyciągnie do Ciebie wiele młodych par. Zrobienie tego kroku da Ci dużo satysfakcji, nowych możliwości i korzyści finansowych.

Autor kursu – Marek Kloska

Marek Kloska fotograf ślubny fotoksiążka plener wesele Świecie Bydgoszcz Toruń InowrocławFotografią pasjonuję się od dzieciństwa. Zaczynałem jeszcze w czasach czarno-białej fotografii analogowej. Od 2006 roku publikuję swój fotokalendarz z imionami, który pobrało już ponad 10 tysięcy osób. Od 2008 przy pomocy lustrzanek cyfrowych realizuję ślubne reportaże. Tworzę fotoksiążki i tradycyjne albumy. Prowadzę bloga autorskiego, a także bloga z poradami fotograficznymi. Współpracuję z fotografami, którzy chętnie publikują swoją wiedzę w internecie.

Moim celem jest przekazanie początkującym fotografom ślubnym niezbędnych informacji do rzetelnego wywiązania się ze swojego rzemiosła. To moim zdaniem stanowi niezbędny punkt startu od rzemiosła do fotografii artystycznej.

Ten kurs pomoże Ci nie tylko lepiej wykorzystać posiadany sprzęt fotograficzny, ale również spojrzeć bardzo szeroko na wszystko co związane jest z fotografią ślubną. Na pewno wiesz, że sama wiedza nie wystarczy. Wszystko zależy od Ciebie, od Twojego zaangażowania – Twojego „chcę”. Tylko Ty możesz zdecydować, czy kupić ten video kurs i wykorzystać zawarte w nim porady.

Kurs jest objęty gwarancją satysfakcji, co oznacza, że możesz go zwrócić w ciągu 30 dni bez podania przyczyny.